БългарияНовини

Пол Мание е големият победител в Джиро дИталия у нас

Пол Мание е големият победител в Джиро д‘Италия у нас

Състезателите влетяха в столицата със 60 километра в час

Пол Мание спечели третия и последен етап от българската обиколка на престижното колоездачно състезание Джиро д‘Италия, чийто финал се проведе днес в София, съобщават от БГНЕС. Френският състезател демонстрира изключителна форма и затвори уикенда с втора победа на родна земя.

Спринт и лек инцидент на финала

Колоездачите стартираха днешния етап от Пловдив в 13:00 часа и изминаха 175-километровото трасе за 4:09:42 часа. Скоростта на основната група при навлизането в София достигна впечатляващите 60 километра в час. По трасето бе регистриран лек инцидент на завой преди булевард „Цариградско шосе“, но ситуацията се размина без сериозно пострадали и не попречи на успешното финиширане на участниците.

Драмата на площад „Орлов мост“

Развръзката на състезанието настъпи в последните два километра. Откъсналата се група от трима бегълци – испанецът Диего Севиля и италианците Мануеле Тароци и Алесандро Тонели, поддържаше крехка преднина от 15 секунди. Тя се стопи до 10 секунди в последните 800 метра.

Окончателният обрат се случи при преминаването през площад „Орлов мост“, когато основната група успя да неутрализира бегълците. Веднага след победителя Пол Мание финалната линия пресекоха Джонатан Милан и Дилън Груневеген.

Тактиката на Диего Севиля за ранна атака и задържане на лидерската позиция, която той прилагаше през всичките три дни на българска територия, в крайна сметка не му донесе етапна победа.

Втора победа за уикенда

С днешния триумф Пол Мание записва втора победа на българска земя, след като в петък финишира пръв и в Бургас. Единственото прекъсване на неговата доминация бе по време на етапа във Велико Търново, където първото място изненадващо зае уругваецът Гийермо Томас Силва.